تبلیغات
در حالی که در غرب برلین در سال 1984، مارگارت اتوود شروع به نوشتن رمان علمی تخیلی قصه کلفت. ، اتوود تجاوز نیویورکر گفت برای ایجاد خشن خود ناکجاآباد آن است که در آینده نزدیک، تنظیم زمانی که حقوق زنان دور محروم و هدف خود را به بچه دار شدن از طریق پایین کاهش یافته است که او را از طریق جمع آوری بریده های روزنامه الهام: داستان از سقط جنین و پیشگیری از بارداری در رومانی ممنوع؛ کاهش نرخ تولد را در کانادا بومی خود؛ و همچنین تهدید به حریم خصوصی توسط کارت های بدهی در ایالات متحده، او مطرح حتی کوتاه یک داستان در مورد یک جماعت کاتولیک بنیادگرا از نیوجرسی که به همسران عنوان "کنیزان."

که اقتباس تلویزیونی آغاز بکار کتاب اتوود در Hulu در سال 2017، نه 2195، یک سال است که می یابد برنامه ریزی والدین در معرض خطر از دست دادن منابع مالی و تجاوز به عنف به طور بالقوه یک شرط موجود در زیر یک نهاد ریاست جمهوری جدید در ایالات متحده در نظر گرفته است، غیر طبیعی-موضوع ماده بازدید ناراحتی به خانه نزدیک، با زنان راهپیمایی در اعتراض به مبارزه برای حقوق اساسی خود. و در حالی که برخی از آنها نگه داشتن نشانه هایی که خواندن "را مارگارت اتوود داستان باز هم،" دیگران پیدا کردن خود را با وسواس تجزیه و تحلیل هر جزئیات آخرین نشان می دهد.

برش به قسمت پنج، تحت عنوان "وفادار"، که باز می شود بر روی Offred (winningly توسط الیزابت ماس بازی) و فرمانده (جوزف فینس) به اشتراک گذاری یک نوشیدنی ویسکی در طول بازی 34 خود از دستمالی کردن. نجوا و حرکت در مقابل یک شومینه سوزش، Offred فکر می کند در مورد آنچه او را از نتیجه به دور از قرار ملاقات گذاشتن دست: که او را دوست زمانی که او پوستی، و این که او را دوست دارد زمانی که او اجازه می دهد تا به پیروزی او. "ما یک بازی ساخته شده در آسمان هستید،" او فکر می کند.

او سپس، مانند رمان اتوود است، هدیه خود را یک کپی از یک مد و زیبایی مجله غیرقانونی اعلام نام زیبا. پوشش داده شده با خطوط مانند "سورپرایز پاییز نکات مد،" و پر از مقالات "رژ لب مرگ برای" Offred شروع به بلعیدن براق با نوستالژی برای زندگی او یک بار می دانستند. پرواز در هواپیما. کار او را مو رنگی. با کشیدن انگشت روی آتش زنه با بهترین دوست خود مویرا. "در حال حاضر،" او فکر می کند، "مدل همه نگاه مجنون، مانند حیوانات باغ وحش در مورد رفتن منقرض شده است."

در داخل مجله است، وجود دارد آنچه فرمانده را "لیست ساخته شده تا مشکلات،" تحت عنوان "10 راه برای گفتن که چگونه او احساس در مورد شما." در این مقاله به ظاهر سطحی نه تنها با Offred میله های سراسر قسمت، بلکه او را می راند به اصلاح قدرت زن او نشاند، و از آن برای جمع آوری اطلاعات است که اجازه می دهد تا او را به به اسیرکنندگان خود را نزدیک تر است. به سادگی، آن او را به یاد زمانی که "ما انتخاب بود،" او می گوید.

با یک جنبش زیرزمینی شناخته شده به عنوان میدی در حال شکل گرفتن جایی بازی Offscreen، از ورود آشپزی ممنوع یادآور زندگی واقعی در گذشته و حال مجلات زنان که الهام گرفته اند و موجب طول تاریخ است: یکی از اولین، مجله بانوی، ماهرانه دختر مدنی بوده مشارکت در اواخر قرن 18، و خانم های گلوریا استاینم همیشه صریحتر بود فمینیست-داستان در مورد رفاه و زبان جنسیتی مسئله که اولین آن در سال 1972 پر شده است، از جمله یکی از "سقط جنین داشته ایم" تحت عنوان که توسط امثال استاینم، بیلی امضا شد جین کینگ، و سوزان سونتاگ. مقاله خوانندگان که تحت روش که کارت را با نام خود بر روی آن به انتشار دعوت کرد. یک سال بعد، در برابر وید تصمیم گرفته شد.

چند دهه بعد، زاین از '90s، مانند فاحشه و مجسمه نیم تنه، به تغییر استانداردهای زنانه با مش کردن از فرهنگ پاپ و فمینیسم صحبت کرد. فاحشه در یک فرهنگ مصرفی، تبعیض جنسیتی با سوالات مانند "می توانید آرایش همیشه آزاد شود؟" در زمان و ستون که مردان یک smizing جان تراولتا در شلوار جین تنگ عینیت یکی از اولین آنها بود فرار افراد-در حالی که نیم تنه در مورد فمینیسم از طریق صدای صحبت کرد از افراد مشهور مانند پانک برای حرکت سوپاپ ماشین دیوان عشق. او گفت که او خوانندگان نوع فمینیستی که دوست داشت به لباس لا پرلا لباس زیر زنانه، اما تبعیض جنسی متنفر بودند. مهم نیست که اگر برخی در بازار بیش از دیگران تکیه داد، همه آنها آنچه مجلات زنان همواره انجام می شود: یکدیگر یادآوری کنید که ما یک صدا.

برای نویسنده و اخبار خبرنگار مریم H.K. چوی که سابق سردبیر رئیس دختران زیرزمینی بود آشپزی Missbehave، رسیدن به یک جامعه از زنان که علاقه مند به نه تنها یادگیری چگونگی شکل دادن به ابرو بودند، او می گوید، بلکه "چگونه به فضا را تا در اجازه می دهد برای این نوع از آزادی های شخصی و آزمایش است که می تواند سوزن جمعی به جلو فشار: جهان "از طریق بحث های سیاست، جنس و محل کار، یک راه تایید که قدرت را در انتخاب یک زن از چگونه به نگاه و یا عمل وجود دارد.
+ نوشته شده توسط Kristinacook در جمعه، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۷ قبل از ظهر، ۴۰ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر